650-750 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip, arkadaşlarınız ile sohbet edebildiğiniz bir online servis hayal edin. Bu kullanıcıların her ay farklı farklı 2.5 milyar adet içeriği: Mesajlar, fotoğraflar, yorumlar , videolar ve benzeri.. paylaştığını düşünün. Düşünmüş olduğunuz uygulama Facebook ana uygulamasına bağlı Gruplar bölümüydü. Yaşanan çeşitli kullanım zorluğu ve Facebook ana uygulamasına bağlı olması nedeniyle, Facebook Gruplar kullanıcılara ikinci sınıf bir sosyal ağ deneyimi yaşatıyordu.

Yaşanan sıkıntılar nedeniyle Facebook bu duruma el attı ve bugün gruplar keşif bölümü ve güçlü bildirim kontrollerine sahip Facebook ana uygulamasından bağımsız bir uygulama yayınladı. Uygulamanın bağımsız oluşu Facebook Gruplar kavramını değiştirmiyor, sadece uygulama ile birlikte Facebook Gruplara daha hızlı, daha kolay ve daha mobil dostu uygulamayla erişeceksiniz. Bu sayede insanlar üye oldukları Facebook gruplarına kolayca erişim sağlayabilecek.

facebook grup uygulaması
facebook grup kurma 2014

Facebook Creative Labs tarafından geliştirilen uygulama Android ve iOS kullanıcıları için Play Store ve  App Store‘de yerini aldı. Programı indirmek tamamen sizin isteğinize kalmış, uygulamayı indirmek için zorlanmıyorsunuz. Hangisi sizin için daha kolaysa, gruplarınızı ister uygulama üzerinden isterseniz de Facebook’tan takip edin.

facebook gruplarKullanıcılar Facebook Grup uygulaması sayesinde üyesi oldukları grupları tek bir yerde görebilecek. Bu sayede haber kaynağında yaşanan karmaşalar nedeniyle kaçırmış olduğunuz özel bildirimleri hızlı ve kolay bir şekilde erişebileceksiniz. Özellikle okul ve ya iş için açılan bir gruptaysanız paylaşılan projeler ve notlar ciddi anlamda önemli olabiliyor. Facebook Gruplar uygulaması sayesinde bu tarz önemli paylaşımları kolayca ve dikkatiniz dağılmadan görebileceksiniz. Telefonunuzun ana ekranına favori grupları kısayol olarak ekleyebiliyorsunuz.

Bu tarz özelliklerin yanında Facebook Grup kurmak aşırı derecede kolaylaştırılmış. Tek yapmanız gereken aile / takım / sınıf / komşu gibi sınıflardan birini seçmek, gruba bir ad vermek, grubun gizlilik ayarlarını ayarlamak ve bazı arkadaşları eklemek.


Facebook Groups Android İndir

google play

Facebook Groups App Store İndir

iphone app store