Yandex Tolaka Nedir?

Yandex’in başlatmış olduğu Yandex Tolaka, kullanıcılara içerik analizi ve değerlendirilmesi ile ilgili çeşitli görevler sunan ve görevler tamamlandıkça kullanıcılara para kazandıran bir sistemdir. İnternetten para kazanma yollarından olan Crowdflower‘a benzer bir sistemle çalışmaktadır.

Her görev kendi içinde görev başına para kazandırıyor. İnternetten para kazanmak isteyenler kendilerine uygun görevleri seçebilir ve seçtikleri görevleri tamamlayarak kolayca oturduğu yerden para kazanabilirler.

Yandex Tolaka ile Para Kazanma

yandex toloka nedirYandex Tolaka ile para kazanmaya başlamadan önce sisteme üye olmak gerekiyor. Sisteme kayıt olmak için https://toloka.yandex.com/ adresine girin ve açılan sayfadan Register butonuna tıklayın. Kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra hesabınızı aktifleştirmek için cep telefonunuza gelen kod ile aktifleştirme işlemini tamamlayın.

Kayıt esnasında telefon numaranızın başına Ülke kodunu girmeyi unutmayın. Yoksa aktifleştirme kodunuz gelmez.

Sisteme giriş yaptıktan sonra aşağıda ki görselde de görüldüğü üzere karşınıza Tasks (Görevler) ekranı gelecektir. Buradan kendinize uygun görevi seçip Take task butonuna tıklayarak göreve başlayabilirsiniz. Görevlere başlamadan önce Take task  butonunun sağ tarafında bulunan “i” butonuna tıklayarak görevde yapmanız gerekenleri öğrenmeyi unutmayın.

yandex toloka para kazanma

Paylaştığım görsel kendi hesabıma aittir ve gördüğünüz gibi görev başına $0.03 ve $0.04 para kazandıran 2 adet task bulunuyor. Görevden para kazanmak için hepsini tamamlamanız gerekiyor.

Bazı görevler de yetişkin içerikli veriler bulunabiliyor. Lütfen rahatsız olabileceğiniz görevlere girmeyin.

Her bir görev kişinin hızına göre maximum 1 dakika sürüyor. 30 saniye de bile tek bir görev tamamladığınız da oluyor. $0.04 lük görev 30 saniye’de yapılıyor. Bu da 1 saatte $4.8 yani 13,309 TL para kazanabileceğiniz anlamına geliyor.

Yandex Toloka Para Çekme

Yandex Toloka ile kazandığınız paraları Yandex.Money ve ya Paypal hesabınıza kolayca aktarabilirsiniz. Minimum para çekme tutarı $0.02’dır.