Eğer bir SD Kart ile depolama alanı genişletilebilir bir Windows 8.1 cihazı kullanıyorsanız, Microsoft‘un yeni çıkardığı sistem yedekleme uygulamasını indirmek isteyeceksiniz! Sizin için önemli bilgiler taşıyan teknolojik cihazlara sahipseniz kritik durumlarda yaşanan veri kayıpları oldukça can sıkıcı olabilir. Yaşanabilecek rehber ve ya mesajlarda yaşanan problemde ortaya çıkacak veri kayıplarını engellemek için Microsoft contacts+message backup adlı bir uygulama çıkardı.

Rehber + Mesaj yedekleme uygulaması Windows phone’da bulunan tüm kişileri VCF formatın da ve mesajları (SMS & MMS) XML formatın da takılı hafıza kartının içine yedekliyor. Oldukça basit kullanıma sahip olan bu uygulama sadece rehber, SMS ve MMS‘leri yedeklemeye olanak sağlıyor.

Uygulamanın tek şartı ise Windows Phone 8.1 işletim sistemine sahip telefonda SD Kart’a sahip olunmasını istiyor. Uygulama SD Kart’a sahip tüm Windows Phone 8.1 cihazlarında çalışıyor. Uygulama yüklendikten sonra Ayarlar listesinin sonuna ekleniyor.


windows phone rehber ve mesaj yedeklemeWindows Phone contacts+message backup indir

wp store