windows phone 8 numara engelleme

Eğer telefonunuza rahatsız edici mesajlar ve ya aramalar geliyorsa, engellenenler listesine bu tür numaraları eklemek isteyebilirsiniz. İstenmeyen arama ve SMS mesajlarını engelleyerek sizleri rahatsız eden numaralardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Dikkat.! Bu destek yazısı sadece Nokia telefonlar için geçerlidir.

Gerekli ayarlamaları yapmadan önce Ayarlar sekmesinden telefonunuz güncel olup olmadığını kontrol edin. Arama+SMS Filtresi Amber güncellemesiyle birlikte Windows Phone’lar da kullanılmaya başlandı.

Windows Phone Numara Engelleme

1 İlk olarak Windows Phone telefondan Ayarlar sekmesine girin.

windows phone ayarlar

2 Ayarlar sekmesi açıldıktan sonra, Arama + SMS Filtresi seçeneğine tıklayın. Karşınıza gelen ekranda Nokia Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikasını kabul ettikten sonra, arama ve mesaj filtresi aktif hale gelecektir.

 

wp numara engellemewindows phone mesaj engelleme

3Sizi rahatsız eden numara ve mesajları engellemek için, telefonunuzda bulunan Arama Kaydı‘nı açın ve engellemek istediğiniz numaraya uzun tıklayarak açılan bileşen menüsünden Numara Engelle‘ye tıklayın.

lumia numara engelleme

Numara engelle‘ye tıkladıktan sonra karşınıza komut istemi penceresi gelecektir. Karşınıza çıkacak komut penceresine istediğiniz numarayı engellemek için Ok butonuna tıklayın.

lumia numara engelleme

4Engellemek istediğniiz numara Arama Kaydında değilde, SMS yoluyla geldiyse yapmanız gereken gelen mesaja uzun tıklayarak açılan menüden Numarayı Engelleye tıklamak.