Varsayılan web tarayıcısı olarak İnternet Explorer, Windows Phone 8.1 işletim sistemli telefonlarda gelmektedir. Her ne kadar Microsoft Windows Phone 8.1′ler için İnternet Explorer’in özelliklerini geliştirmiş ve iyileştirmiş olsa da İnternet Explorer özellik olarak bir çok web tarayıcısından eksik durumda bulunuyor. Bu nedenle bir çok WP kullanıcısı 3. parti web tarayıcılarına yöneliyor. Eğer sizde İnternet Explorer’dan sıkıldıysanız, sizler için sıralayacağım ücretsiz web tarayıcılarından en hoşunuza gideni telefonunuza indirip deneyebilirsiniz.

 

1. UC Browser

Windows Phone kullanıcıları arasında en çok kullanılan web tarayıcısı UC Browser‘dir. Tarayıcı düzenli olarak güncellemeler günden güne geliştirilmektedir. Tamamen ücretsiz olan bu tarayıcı oldukça hızlı ve kullanımı basit bir arayüze sahiptir. UC Browser’in başlıca özellikleri:

  • Şık ve Sade Arayüzü: Tamamen yeni hızlı arama ve daha iyi sekme geçişleri.
  • Akıllı indirme: Wifi ile indirilen uygulamalar ekranınız kapansa bile indirilmeye devam eder.
  • SD Karta İndirme: İndirmek istediğiniz dosyaları SD karta kayıt edebilirsiniz.
  • Dosya Paylaşımı: İndirmiş olduğunuz dosyaları Bluetooth ve ya QR kod yardımıyla arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
  • Değiştirilebilir Özel Temalar ve Duvar kağıtları: UC Tema Merkezinden tarayıcı temasını değiştirebilir ve bu temayı kilit ekranı duvar kağıdı olarakta kullanabilirsiniz.

uc browser download

UC Browser

Windows Phone 8.1, Windows Phone 8,Windows Phone 7.5 işletim sistemli cihazlarda çalışır.

UC Browser İndir – Windows Phone Store


 

uc browser indir
uc browser indir

 2. Maxthon Browser

Windows Phone platformunda kendini kanıtlamış diğer bir  popüler web tarayıcısı ise Maxthon Browser‘dir. Hız, performans, güvenlik ve kolay kullanımı sayesinde sizlere Windows Phone cihazınız da iyi bir tarayıcı deneyimi sunuyor.


maxthon tarayıcı

Maxthon Browser

Windows Phone 8.1 işletim sistemli cihazlarda çalışır.

Maxthon Browser İndir – Windows Phone Store


 

maxthon browser
maxthon browser

3. Opera Mini Beta

Opera birden fazla platformda oldukça bilinen ve kullanılan bir web tarayıcısıdır. Opera Mini güvenilir, hızlı ve değiştirilebilir özellikleri itibariyle gerekli web deneyimi yaşamanıza yetecek bir tarayıcıdır. Opera Mini Beta başlıca özellikleri:

  • Daha Hızlı Tarama: Görüntü ve Grafik içerikli siteler genellikle geç açılan sitelerdir. Fakat Opera Mini bu tarz web sayfalarını daha hızlı açabiliyor.
  • Veri Kaydı: Opera Mini web sayfalarını normal boyutundan % 10 daha fazla azaltabiliyor. Yani sizin verilerinizi kayıt ederek daha hızlı ve daha ucuz internet deneyimi yaşamanızı sağlıyor.
  • Navigasyon Kolaylığı: Büyük butonlar ve sade düzeni sayesinde Opera Mini oldukça kolay bir kullanım kolaylığı sağlıyor.
  • Sosyal: Opera Mini beğendiğiniz web sayfalarını tek bir tıkla kolayca arkadaşlarınız ile paylaşma imkanı sağlıyor.
  • Güvenlik: Opera, güvenlik ve veri gizliliği konusunda sizleri web üzerinde güvenli tutar.

opera mini beta Opera Mini Beta

Windows Phone 8.1, Windows Phone 8 işletim sistemli cihazlarda çalışır.

 Opera Mini Beta İndir – Windows Phone Store


 

windows phone opera mini indir
opera mini windows phone

 4. SurfCube 3D Browser

SurfCube 3D Browser, kullanmak için oldukça keyifli ve 3D Arayüzü ödüllü bir web tarayıcısıdır. Sadece görünüm değil içerik olarakta oldukça zengin bir tarayıcıdır. Herhangi bir sayfa varsayılan olarak yeni veya arka plan sekmelerde bağlantıları açmak için ayarlanabilir ve tam HTML5 uyumluluğu vardır. Ayrıca Twitter, Facebook ve diğer ağlara bağlantıları paylaşabilirsiniz. Bunların yanında gerek duyduğunuz da özel tarama ve masa üstü modu da bulunmaktadır.


windows phone surfcube 3d browser

Surfcube 3D Browser 

Windows Phone 8.1, Windows Phone 8,Windows Phone 7.5 işletim sistemli cihazlarda çalışır.

Surfcube 3D Browser  İndir – Windows Phone Store


 

surfcube 3d browser
surfcube 3d browser

 5. Surfy

Surfy, Windows Phone cihazlarında kullanılan oldukça kullanışlı bir web tarayıcılarından biridir. Bir parmak hareketiyle birden fazla web sitesini görüntüleyin, linkleri yeni sekmelerde açın, tam ekran okumanın keyfini çıkarın, gizli gezinmeyi etkinleştirin, resimleri kaydedin ve konuşma dili özelliğiyle Surfy’e sayfaları sesli olarak okutun! Surfy, Cortana kullanarak arama yapmanızı sağlar ve sesli aramayı destekler.


Surfysurfy

Windows Phone 8.1, Windows Phone 8 işletim sistemli cihazlarda çalışır.

Surfy  İndir – Windows Phone Store


 

surfy download
surfy indir

 

Diğer kullanıcılara bir fikir vermesi için sizde kullandığınız windows phone web tarayıcısını yorum bırakarak belirtebilirsiniz.