Sen de dünya genelinde 600 milyon kullanıcıya sahip popüler ücretsiz mesajlaşma servisi WhatsApp kullanıcılarından mısın ? Tüm mesajları telefon üzerinden yazmaktan sıkıldın mı ? Öyleyse sana iyi haberlerim var! Artık WhatsApp’ın mesajlarınızı bilgisayarınızın tarayıcısından gönderip alabilirsiniz.

Mobil mesajlaşma uygulamalarında popülerliğini bırakmayan WhatsApp şimdi de internet tarayıcılarına giriş yaptı. WhatsApp Blog‘da bugün yayınlanan habere göre Android, Blackberry ve Windows Phone kullanıcıları WhatsApp mesajlarını Web Tarayıcısı üzerinden mobil ile senkronize olarak kesintisiz kullanabilecek.

Ne yazık ki, Apple’ın platform kısıtlamaları nedeniyle WhatsApp Web iOS kullanıcıları tarafından şimdilik kullanılamayacak.whatsapp bilgisayarda kullanma

WhatsApp Masaüstü Uygulaması

WhatsApp uygulamasını Web Tarayıcısına bağlamak için, mobil cihazınızdan WhatsApp Messenger uygulamasını açın ve açılır menüden WhatsApp Web‘i seçin. Ardından Google Chrome üzerinden https://web.whatsapp.com adresine girip sitede bulunan QR kodunu WhatsApp uygulaması içinden taratın. Kısa bir tarama sürecinden sonra WhatsApp Web otomatik olarak telefonunuzla eşleşiyor ve sohbete kaldığınız yerden bilgisayar üzerinden devam edebiliyorsunuz.

Telefonunuz’da WhatsApp güncel sürümü olduğu halde menüde WhatsApp Web seçeneği gözükmüyorsa uygulamayı silin ve tekrar yükleyin.

WhatsApp Web istemcisinin çalışması için telefonunuzun internete bağlı kalması gerekiyor.

WhatsApp Web uygulamasını kullanmak için telefonunuz’da WhatsApp’ın son sürümünü yüklediğinizden emin olun.