Sayfada bulunan sahiller:
Turuncu Kum Sahilleri – Orange Sand Beach
Cam Sahili – Glass Beach
Yeşil Kum Sahilleri – Green Sand Beach

Mavi Kum Sahilleri – Blue Sand Beaches

 

 

 

 

 Turuncu Kum Sahilleri

orange sand beach
Nadir bir olay olmasına rağmen imkansız olmadığı görülüyor.Demir oranının yüksek olduğu, volkanik kayaların rengini bastırdığı yerlerde, yani Malta Adasının Ramla Körfezi’nde, bu parlak turuncu göz alıcı sahil ortaya çıkıyor.
orange sand beaches
turuncu kum sahilleri

 

Cam Sahili – Glass Beach

cam sahilleriFort Bragg, Kaliforniya da bulunan bu inanılmaz sahil, yakındaki bir şehir merkezinin “çöp yığını” olarak kullanılırken, 60’larda şehir merkezi, bu çöp alanını kapattı ve birkaç restorasyon projesi ve çevre temizleme programıyla parlak camlardan mükemmel bir plaj oluşturdular.
glass beaches glass beach

Yeşil Kum Sahilleri – Green Sand Beach

green sand beaches
Nadir bulunan kum örneklerinden biri olan yeşil kum dünyada sadece 2 yerde bulunuyor. Bunlar Hawai’deki Papakolea sahili ve Guam’daki Talofofo sahili. Bu sahiller sıradışı renklerini magnezyum ve demir içeren Olivin kristallerinden alıyor. Olivinler genelde denizaltı volkanlarının bazalt yatakları sayesinde oluşuyor.
green sand beach yeşil kum sahili

Mavi Kum Sahilleri – Blue Sand Beaches

blue sand beaches
Doğrusunu söylemek etmek gerekirse, resimde parlayan şey kumlar değil, Maldivler boyunca uzanan yakamoz’un ta kendisidir. Suya asılı yaşayan deniz canlıları geceleri yakamozla birlikte parlayarak bu inanılmaz manzarayı karşımıza çıkarıyor.blue sand beach mavi kum sahili