Yaklaşık 5 yıldır, para alma & gönderme gibi işlemlerinde güvenle Paypal kullanıyordum, fakat bugün duyduğum haber beni ne yazık ki oldukça üzdü. Evet ne yazık ki başlıkta okuduğunuz üzere Paypal Türkiye’de ki faaliyetlerini durdurma kararı almış bulunuyor. Bunun başlıca nedeni Türkiye’de bulunan ilgili kurumun lisans başvuru reddi ve Paypal’ın faaliyetlerini Türkiye üzerinde durdurmasını istemesi yatıyor.

Türkiye’de ki ilgili kurumun bu tarz bi karar alması oldukça merak uyandıran bir konu. Bilindiği üzere Paypal Mayıs ayının başında iki yıl önce ülkemizde başlattığı Paypal Nakit Kart programını’da durdurmuştu.  Paypal internet sitesinde yaptığı açıklamada ‘Türkiye’de son iki yıldır TEB iş birliği ile yürüttüğümüz ön ödemeli PayPal Nakit Kart programının durdurulmasına karar verilmiştir.‘ ifadelerine yer vermişti.

Paypal’ın yaptığı açıklamaya göre Türkiye’de ki Paypal kullanıcıları 6 Haziran‘a kadar para alma & gönderme işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Fakat bu tarihten sonra Paypal’ı bir daha kullanamayacaklar. Bu nedenle eğer Paypal’da paranız varsa bir an önce çekmenizi tavsiye ederim.

İşte Paypal’ın yaptığı o açıklama;

paypal nedirTürkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.