Clixsense’ye giriyoruz ve Transcribe typewritten and written text from PDF files taskını açıyoruz. Taskta bulunan web sayfasına giriyoruz. Açılan sayfa bize bir doküman halinde siyası adayın profilini veriyor. Bizden de web sitesine gidip açılan belgede adayın yaşadığı yer bilgilerini bulup aşağıda yer alan boşluklara doldurmamız isteniyor. Eğer profil açılmıyorsa, gerekli bütün yerleri MISSING PROFILE olarak cevaplıyoruz.

Kelurahan / Desa – Köy / Ülke

Kecamatan / Distrik – İlçe

Kabupaten / Kota – Şehir

Provinsi – İl

clixsense task yapmaYukarı da verilen soruları açılan web sitesinde buluyoruz ve gerekli bilgileri yerlerine yazıyoruz. Adayın belgesi açıldığı halde yukarıda bulunan gerekli bilgiler eksik ise, eksik olan yerleri  “MISSING DATA” olarak cevaplıyoruz. Eğer verilen cevapları okuyamıyorsanız en iyi tahmininizi yazınız.

Örnek olarak aşağıda ki resim ok ile gösterdiğim yerler gerekli bilgilerdir. Karşılarında bize verilen boşluklara yazacağımız bilgiler veriliyor. Ok ile gösterdiğim yerlerin karşısında bulunan bilgileri boşluklara dolduruyoruz. Task başına $ 0.02 para kazanıyoruz.

clixsense taskYapmamız gerekenler sadece bu kadar arkadaşlar. Bol kazançlar!