galaxy s5 lollipopGoogle ve özgür yazılım topluluğu tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi Android yeni sürümü 5.0 Lollipop sürümünün kullanımı günden güne artıyor. Ülkemiz’de Android 5.0 Lollipop güncellemesini alan ilk telefon LG G3 modeli olmuştu.

Samsung Galaxy S5, Android Lollipop güncellemesini ilk olarak 4 Aralık’ta Poloya’da almıştı. Yaklaşık 2 ay bir süreden sonra Samsung nihayet Galaxy S5 Lollipop güncellemesini ülkemizde dağıtmaya başladı.

Yeni android güncellemesiyle birlikte telefonda çeşitli performans iyileştirmeleri ve yeni Materyal Tasarım oldukça dikkat çekiyor. Arayüzü daha modern bir yapıya bürüyen güncellemenin içeriğinde ayrıca animasyonlar, yeni renk düzenleri, kilit ekranda bildirimlerin görütülenmesi, yeni bildirim stili, yenilenen çoklu uygulama menüsü, cihazın performansını artıran sanal çalışma motoru ART ve buna bağlı olarak pil verimliliği ve ayrıca Ayarlar menüsünde arama seçeneği yer alıyor.

Galaxy S5 lollipop güncellemesini yapmak için Ayarlar> Cihaz Hakkında > Yazılım Güncelleme > güncelleme bölümüne girerek ya da Samsung Kies uygulamasını kullanarak güncellemeyi yapabilirsiniz. Eğer telefonunuz güncelleme yapmazsa belirli aralıklarla güncellemeyi kontrol ederek cihazınıza güncelleme geldiğinde indirmeye başlayabilirsiniz.