Sizlerle internetten para kazanma konusunda edindiğim tecrübeleri paylaşmadan önce en çok para kazanabileceğimiz sistemlerden biri olan PTC sistemini anlamanız gerekiyor. Bu nedenle paid to click sistemine dair en merak edilen bilgileri bu konuda açıklığa kavuşturacağım.

PTC Nedir ?

Paid to Click (PTC) sistemi, en popüler para kazanma sistemlerinden biridir. Paid to Click kelimesi tıkla kazan anlamına gelmektedir. Yani bir PTC sitesine kayıt olup, tıkladığınız her reklam başına belirli miktarda para kazanıyorsunuz. İhtiyacınız olan şey, bu servisi veren bir reklam sitesine üye olup size belirtilen reklamlara, bannerlara tıklamanız. Bunun karşılığınızda reklamlara tıkladığınız sitenin tıklama başına verdiği paraya göre hesabınıza 0.01-0.1 $ civarında para kazanabilirsiniz. Kazandığınız paralar sitenin belirlediği minimum ödeme limitini aştığında Paypal, Payza, Alertpay gibi online ödeme sistemlerinden paramızı çekebiliyoruzptc nedir Elbette PTC sisteminin avantajı, üye olduğunuz Clixsense, Probux ve ya Neobux gibi servislerin size bir günde tıklayabileceğiniz birden çok reklam banner‘ı sunması. Bunlar gibi bir kaç siteye abone olduğunuzda her birinden toplayacağınız sentlerde, günde bir kaç dolarlık bir bütçeye ulaşabilirsiniz ki, ayda 100 dolarlara ulaşan bir kazanç elde etmeniz işten değil.

PTC Sitelerine Paralar Nereden Geliyor ?

Belki de sorulabilecek en mantıklı sorulardan biride ptc sitelerine paraların nereden geldiğidir. PTC siteleri site sahiplerine ve ya firmalara reklam hizmeti sunan bir sistemdir.  Web site yayıncılarına her boyut ve ya bütçeden reklam seçenekleri sunarak sitelerine direkt ve tekil hit sağlarlar. Siteye kayıtlı olan üyeler ise reklamlara tıklayarak para kazanırlar. Ptc siteleri işte böyle bir döngüyle çalışarak hem kendileri kazanırlar hem de biz reklam tıklayanlara para kazandırırlar.