Hiç akıllı telefonunuz ile matematik sorularını sadece kamera ile görüntüleyerek çözümlendiğini hayal ettiniz mi ? Hayal etmiş ve ya etmemiş olsanız bile şuan sadece şunu söyleyebilirim, bu ayın başlarında ilk AppStore‘de piyasaya çıkan dünyanın ilk kamera destekli hesap makinesi uygulaması PhotoMath, iOS cihazlar için yayınlandı. Kısaca bu uygulamaya matematik sorularını çözme uygulaması desek yanlış olmaz.

Uygulama, iOS cihazlara geldikten kısa bir süre sonra da Windows Phone kullanıcıları için’de yayınlandı.  Henüz Android işletim sistemli cihazlar için geliştirilmeyen PhotoMath, metin anlama teknolojisini kullanarak kamera ile görüntülediğiniz matematik sorularını anında çözüyor.Sadece matematik işlemleri çözmekle kalmayan uygulama aynı zamanda çözülen problemin adım adım çözümünü görmenizi sağlıyor.

PhotoMath, şimdilik temel aritmetik, kesirler, üstlü sayılar, lineer denklemler ve logaritma dahil olmak üzere çeşitli matematik photomath uygulamasiişlemlerini kolaylıkla çözebiliyor. Uygulamanın yapımcıları yapacakları yeni güncellemeler ile birlikte yeni işlevler ekleyeceklerini söylüyorlar.

Uygulama henüz el yazısı ile yazılmış matematiksel işlemleri tanımıyor. Şimdilik sadece basılı ifadeler ile çalışıyor. (Örn: Matematik kitaplarında ki problemler)

Şuan ki söylentilere göre iOS ve Windows Phone işletim sistemleri için çıkan PhotoMath uygulamasının, 2015 yılının başında android telefonlara gelmesi bekleniyor.

PhotoMath Uygulamasını indirmek için:

iphone app store   wp store