Malum son zamanlarda Dolar piyasası oldukça yüksek seviyelerde geziyor. Bu nedenle Paypal hesabında birikmiş Dolar’ı olan arkadaşlar için sahip oldukları parayı Türk Lirasına çevirmenin tam zamanı.

Bu konumuzda Paypal para birimi dönüştürmeyi bilmeyen arkadaşlar için paypal para birimi çevirmeyi resimli olarak anlatacağım.
paypal Paypal Para Birimi Değiştirme

Paypal Para Birimi Değiştirme

Paypal hesabımıza giriş yapıyoruz. Ana sayfada hemen bakiyesi‘nin yanında bulunan Para Birimi Dönüştürücü‘ye tıklıyoruz.

Karşımıza Para Birimlerini Yönetin sayfası https://www.bibilsek.com/contact-form-7-hatasi-ve-cozumu/ geliyor. Sayfayı biraz aşağıya indirin aşağıda ki resimde de gördüğünüz üzere karşımıza Para Birimi Dönüştürme bölümü çıkıyor.paypal para birimi
Para birimi dönüştürmeden önce para birimi dönüştürme türünü Bakiye dönüştürme olarak seçiyoruz.
Para biriminden sekmesinden hangi para birimini değiştirmek istiyorsak onu seçiyoruz. Ben Doları Türk lirasına çevirmek istediğim için ABD Dolarını seçtim.
Çevirmek istediğimiz Tutarı giriyoruz.

En son ise hangi para birimine çevirmek istediğimizi seçiyoruz.
Hesapla‘ya tıklıyoruz.

paypal kur
Karşımıza onaylama niteliğinde Döviz İncelemesi çıkacak.
Bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra Dövizi Çevir‘e tıklıyoruz ve işlem tamamdır.
Paypal Paranızı Para Birimi Bakiyeleri arasında başarıyla transfer ettiniz.

Paypal Para Birimi Dönüştürme ( Yeni Arayüz’de )

Paypal geçtiğimiz aylarda yeni tasarımı ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Tasarım değişmesiyle birlikte yeni özelliklere alışana kadar biraz siteyi kurcalamak gerekiyor. Yukarıda anlatmış olduğum eski Paypal tasarımında para dönüştürme de de ufak tefek değişiklikler oldu. Paypal para dönüştürmeyi yeni haliye alt tarafta resimli bir şekilde bulabilirsiniz.

Paypal hesabımıza giriş yaptıktan sonra bakiyenin hemen üstünde bulunan Paypal Bakiyesi bölümüne tıklayın.

paypal para birimi dönüştürme

Ardından karşınıza gelen ekrandan Para birimlerini yönet seçeneğine tıklayın.

paypal para birimiDaha sonra karşınıza eski Paypal ara yüzünde olduğu gibi Paypal para dönüştürme ekranı gelecektir. Yukarıda ki adımları takip ederek paranızı başarılı bir şekilde diğer para birimlerine dönüştürebilirsiniz.