Paypal Nedir ?

İnternet sayesinde para transferini oldukça pratik bir hale getirmiş olan tüm dünyada kabul gören 1998 yılında kurulmuş olan Paypal, online ödeme yapma, ödeme alma ve online alışveriş işlemlerinizde oldukça işinize yarayacak bir online ödeme sistemidir. Oldukça kullanışlı ve kolay olmasının yanı sıra Türkçe olarak hizmet veren Paypal 193 ülkede 26 para biriminde kredi kattı bilgilerinizi alıcı ve ya satıcı ile paylaşmadan güvenle ödeme yapmanızı ve almanızı sağlayan güvenli bir ödeme sistemidir. PayPal, Türk Lirası ve 25 farklı para biriminde ödeme yapmanın ve almanın güvenli yoludur. Tek yapmanız gereken ücretsiz üyeliğinizi tamamladıktan sonra, hesabınıza yatacak parayı Paypal’le anlaşmalı olarak destekleyen bir yerel banka seçmek.

paypal güvenli mi

Paypal Güvenli Mi ?

Bireysel ve Ticari bazda hizmet veren sistemde SSL teknolojisinin getirdiği yüksek güvenlik düzeyi sayesinde paranızı gayet güvenli bir biçimde aktarabiliyorsunuz. Ayrıca PayPal üzerinden yaptığınız ödemelerde kredi kartı bilgileriniz, alışveriş yaptığınız kişi ya da kurum tarafından görülemediği için işlemlerinizi daha güvenli bir halde yapabiliyorsunuz.

Satın aldığınız ürün elinize ulaşmamışsa ya da aldığınız üründen farklı bir ürün gönderilirse Paypal Alıcı Koruması ile paranızınPaypal tamamını geri alabilirsiniz. Paypal alıcı koruması ile ödemenizi geri almak için ödemeniz den sonra 45 gün içende itirazda bulunmanız gerekiyor. 45 günden sonra ne yazık ki itiraz edemiyorsunuz. Paypal alıcı koruması ile itirazda bulunduktan sonra satıcıdan olumsuz bir cevap alırsanız, itirazda bulunduğunuz ilk tarihten itibaren 20 gün içinde itirazı hak talebine yükseltmelisiniz. İtirazınızı hak talebine yükselttiğinizde, PayPal sorununuzu detaylı olarak incelemeye alır. Böylelikle Paypal olaya müdahale eder ve talebi araştırır ve Kullanıcı Sözleşmesine uygun şekilde koruma kapsamında olup olmayacağına karar verirler. PayPal Alıcı Koruması, eBay veya başka web siteleri üzerinden yaptığınız tüm online alışverişlerinizde uygunluk şartlarını karşıladığınızda geçerlidir.

PayPal’le yapabilecekleriniz bunlarla da sınırlı değil. Sistemin getirdiği olanaklar arasında 193 ülkede online alışveriş yapma ve kredi kartı bilgilerinizin saklanması avantajlarının yanı sıra web sitesi sahiplerinin, kendi sitelerinde kredi kartı kabul ederek ürün satma özelliğine kavuşması da bulunuyor. Ayrıca PayPal üzerinden dünyadaki tüm yardım kuruluşlarına kolaylıkla bağış yapabilirsiniz. Bir nevi internet parası olarak tanımlayabileceğimiz sistem sayesinde kendi online mağazanızı açıp alış veriş yapmaya başlamanız da oldukça kolaylaşıyor.