Paypal nedir ? Paypal Güvenli midir ? konusunda sizlere PayPal hakkında bilgi vermiştim. Bu konumuz da paypal banka karti ekleme ile ilgili sorun yaşayan arkadaşlar için detaylı açıklamalar da bulunacağım. Kısaca bilindiği üzere Paypal tüketicilerin online ödeme göndermelerini ve almalarını sağlayan dünya çağında güvenilirliği kanıtlanmış bir ödeme şirketidir.

İnternet üzerinden para kazanma sistemlerini kullanırken ödemeleri banka kartına alamayacağımız için ödememizi almak için Paypal gibi ödeme şirketlerini kullanacağız. Bunun için öncelikle paypal banka kartı tanımlamalıyız. Paypal’dan banka hesabına para çekerken Paypal herhangi bir kesinti yapmıyor. Öncelikle Paypal ile alışveriş yapmak ve ya Paypal üzerinden para çekmek için Paypal banka kartı tanımlamanız gerekiyor.

 

Paypal Banka Hesabı Ekleme

  • Sayfanın üst kısmında bulunan Kullanıcı Profili‘nin üstüne geliyoruz ve açılan sekmeler de bulunan Banka Kartı Ekleyin ve ya Düzenleyin‘e tıklayın.

paypal banka hesabı ekleme

  • Açılan sayfada Ekle‘ye tıklıyoruz, Ardından Banka Adını ve Bankanızdan aldığınız İBAN numarasını aralarında boşluk bırakmadan TR ile yazıyoruz ve Devam‘a basıyoruz.
  • Sonra ki ekranda girdiğiniz bilgileri onaylayıp onaylamadığınızı soruyoruz, öncelikle girdiğimiz bilgileri kontrol ediyoruz bir sıkıntı yoksa onaylıyoruz ve banka kartımızı tanımlamış oluyoruz.

Dikkat! İBAN numaranızı doğru yazdığınızdan emin olun aksi taktirde tanımladığınız banka hesabına para ulaşmaz ve hatalı işlemden dolayı paranız 10 TL kesinti ile size geri iade edilir.