Orcs Must Die Unchained  online oyun geliştiricisi Robot Entertainment tarafından geliştirilen ve Gameforge yayıncılığında Türkçe dil desteğiyle yayınlanacak olan MMOTPS türünde bir oyundur. Orcs Must Die Unchained beta tower-defense (kale savunma) tasarımından esinlenen tek oyunculu ve çok oyunculu seçenekleriyle oyunculara renkli bir oyun deneyimi sunuyor.

Orcs Must Die Unchained takım arkadaşlarınız ile kendi kalenizi savunup karşı takımın kalesini yok etmek için mücadele edeceğiniz hızlı tempolu bir aksiyon oyunudur.Oyunculara farklı bir oyun deneyimi sunan Orc Must Die! Unchained‘de temel amaç, düşmanın saldırısını engelleyip kalenizi yok etmesini engellemek ve düşman defansını yok edip kalelerini işgal etmek.

Tipik Moba oyunlarının aksine, oyun da minyonlar hiç bir zaman kafa kafaya mücadeleye girmiyor. Saldırı ve defans ayrı şeritlerde gerçekleşiyor böylece yeni bir saldırı dalgası ortaya çıktığı zaman isterseniz takım arkadaşlarınızla birlikte çeşitli tuzaklar kurup kalenizi savunabilir ya da saldırı hattına geçip karşı takımın kahramanlarıyla birebir mücadeleye girebilirsiniz.

orcs must die unchained

Oyunda birbirinden güçlü kahramanlar, zengin silah seçeneği,düşmanlara karşı kullanılan birbirinden farklı acımasız tuzaklar ve hızlı tempolu PvP savaşları sizleri bekliyor.  Ayrıca oyunda Dota 2 ve ya League of Legends‘e göre farklı bir ekonomi sistemi bulunuyor. Minyon öldürerek kazanmış olduğunuz puanları: Kapının seviyesini yükseltip düşmana karşı daha güçlü yaratıklar ile saldırmak, ikinci ve ya üçüncü saldırı kapısını açıp düşmana farklı yollardan saldırmak ya da kahramanınızı ekstra sağlık ve mana gibi yeni güçler ile geliştirmek için kullanabiliyorsunuz.

orcs must die logoOrcs Must Die! Unchained betası 27 Haziran‘da başladı. Oyuna giriş yapabilmek için gerekli olan beta anahtarlarını alıp kullanmak için yapmanız gerekenler ise şu şekilde;>
Orcs Must Die! Unchained Beta Key adresine kayıt olup, beta anahtarını alın.
-Beta key’i aldıktan sonra bu linkten kayıt işleminizi gerçekleştirin: http://omd.gameforge.com
-Kayıt olduktan sonra siteye giriş yapın.
-Giriş yaptıktan sonra sağ üst tarafta bulunan Hesabı Yönet kısmına gelin ve orada yer alan Anahtar Girişi alanına beta anahtarınızı girin ve Etkinleştir butonuna basın.