Oculus Rift Fiyatı

Henüz çıkış tarihi belli olmayan Oculus Rift tüketici modeli, Oculus Rift kurucularından olan Nate Mitchell‘e göre cihazz, $200 ile $400 arasında satışa sunulacak. Eurogamer‘e verdiği röportaj da cihazın tahmini fiyat aralığının bu şekilde olacağını açıkladı.

Oculus Rift’in bir diğer yaratıcısı olan Palmer Lucky ise verdiği röportaj da “Ne olursa olsun, mümkün olabilecek en ucuz fiyata sahip olacak.” açıklamasında bulundu.

En son çıkarılan Oculus Rift DK2 development kit ise $350‘a satılıyor. Tüketici modelinin bir önceki modele göre çözünürlüğü ciddi anlamda arttırılacak ve yenileme hızı 75Hz ‘den 90Hz’e çıkacak ve ya daha da arttırılacak.

Bir yılı aşkın bir süre önce Facebook tarafından 2 Milyar Dolara satın alınan iki yıllık şirket estetik ve fonksiyonel tasarımı geliştireceklerini belirtti.oculus rift

Samsung, Oculus ile yaptığı ortaklıkla Samsung Galaxy Note 4 ile birlikte piyasaya sürülecek olan sanal gerçek gözlükleri Gear  VR Oculus teknolojisine sahip olacak. Gear VR, Galaxy Note 4 ile bağlantılı olacak. Yani Samsun Galaxy Note 4 telefonlarında kullanılabilecek.

Oculust Rift ve Gear VR için ise henüz bir çıkış tarihi verilmedi.