Marketglory oyun oynayarak para kazanma hakkında paylaştığım rehbere bugün bir yenisini ekliyorum. Başlıkta da gördüğünüz üzere marketglory şirket açma ve işletme gibi konularda bir çok arkadaşın eksiği olduğunu gördüm ve gelen sorular üzerine marketglory şirket açma, yönetme rehberini sizlerle paylaşıyorum.

Ayrıca sizlerle paylaşmış olduğum Detaylı MarketGlory War, Fight, Work, Şirket Kurma, Kur İşlemleri Rehberine Ulaşmak İçin Tıklayınız >>

Referans linkimden kayıt olan arkadaşlar konunun altına isimlerini yazarak ve ya oyunda bana mesaj yoluyla ulaşarak her türlü yardım isteyebilir. Ayrıca referans linkimden kayıt olan arkadaşlar bana blog yoluyla ve ya oyun yoluyla work saatlerinde ulaşırsa fazla maaş ile şirketlerimde çalıştırabilirim.

Oyundaki nickim: Lethe

Marketglory referans linkim: http://www.marketglory.com/strategygame/Lethe

Marketglory Şirket Kurma

Marketglory oyunun başında her oyuncuya iki adet bedava şirket açma hakkı tanımıştır bunun dışında şirket açmak için 10 euro para vermeniz gerekir. Oyuna yatırım yapmayanların bedava şirket açmaları için öncelikle marketgloryşirkete maaş paralarini odemek icin bir yatirim da bulunmaları gerektiğini bilmelidirler. Yatirim miktarı en az 2 gold dan baslar ve küsurat içeremez. Oyuna yeni başlayıp yatırım yapmayan arkadaşlar minimum 30 Try (1 gold= 10 TRY kuru göz önünü alınmıştır) para biriktirene kadar şirket açmayın. Çünkü sirketi açtığınız takdirde şirkete para girişi yapmadığı icin şirketi işletemeyecek ve 90 günluk lisanslari boşa gidecektir.

2 gold para yatırmamız gerekirken biz neden 3 gold parası biriktiriyoruz ? diye soran arkadaşlar için, bunun nedeni 10 Try yi 1 gold’a çevirirken bir miktar vergi verdiğimizden tam olarak 1 gold gelmez. 30 Try’yi 3 altin olarak çevirdiğimizde elimizde 2.94 gibi bir altin olur ve 2 goldunu sirkete yatirarak isletmeye başlayabilirsiniz.

Marketglory Şirket Nasıl Açılır ve Nasıl Yatırım yapılır ?

Şirketi açmak için yukaridan My companies > New company‘e tıklayın. Orada ücretsiz olarak açabildiğimiz Cow Farm ve Magazine şirketleri gözükür.marketglory şirket kurma

İstediğiniz ücretli ya da ücretsiz şirketin yaninda ki Register butonuna tiklayarak sirketinizi açın ve isimini girin. Bilgileri doldurduktan sonra şirketiniz hazırdır. Şirketi isterseniz başka bir ülkede kurabilirsiniz ve buradan yönetebilirsiniz fakat şirkete o ülkeye gitmeden o ülkenin local marketinden ham madde aktaramazsınız. Hammadde aktarımı için global marketi kullanmalı ya da o ulkeye gitmelisiniz. Fakat ham madde şirketilerinde böyle bir problem söz konusu değildir. Şirkete ürün aktarmayacaginizdan başka bir ülkede açıp buradan yönetebilirsiniz.

Ham madde şirketlerinin 90 günlük lisansları içerisindedir. Yani açtığınızda lisansıyla birlikte gelir. Fakat diğer şirketlerde farklı ürünler üretebilme seçeneği varsa gelecek olan lisans istediğiniz ürünün lisansı olmayabilir.

Marketglory Şirket Yatırım Yapma
Companies > My Companies‘den Manage butonuna tıklıyoruz. Önümuze cikan bölumde Finance kismina tiklayarak İNVEST bolumune en az 2 yazıyoruz. İnveste tikladiktan sonra yatirdiginiz tutar şirketin hesabina gecer ve isletmek icin hazir olur.marketglory şirket açma marketglory şirket

Dikkat.! Şirket açıldıktan sonra otomatik olarak işlemez. Yatirdiginiz altının en az birini TRY ye çevirmelisiniz ki calisanlariniza maas gidebilsin. Bunun icin de ayni bolumden Sell gold kismina en az 1 yazip sell e basin ve 1 gold 10 try olarak sirket hesabinizda donusur. Sirketiniz kurulmustur. Workplaces‘e gelip aşağıda bulunan Set an Hourly Wage kısmına çalışana vereceğini maaşı ayarlayıp activate butonuna basarak şirketinizi aktif hale getirebilirsiniz.

Marketglory Şirket Para Çekme

Şirketten para çekebilmek için Finance sekmesinden sahip olduğumuz TRY’yi Gold‘a çeviriyoruz. Çevirmiş olduğunuz gold’u  Withdraw kısmına yazarak hesabınıza çekebilirsiniz.

Furckan arkadaşımızın gazetelerinden alıntıdır