Marketglory’de yatırım yapmadıysanız eğer oyunun başlarında Work ve Fight yaparak para kazanıcaz. Belirli bir miktar paraya sahip olana kadar düzenli bir şekilde çalışarak ve savaşarak para toplayacağız. Bu konuda  marketglory hakkında temel bilgilere ulaşabilirsiniz. Marketglory rehber oyunda oldukça işinize yarayacaktır.

Ayrıca sizlerle paylaşmış olduğum Detaylı MarketGlory War, Fight, Work, Şirket Kurma, Kur İşlemleri Rehberine Ulaşmak İçin Tıklayınız >>

Marketglory Fight

Sol üstte bulunan Fight sekmesine tıkladığınızda karşınıza bir trainer çıkar. Trainer oyuna yeni başlayanlar içindir ve ne kadar saldırırsak saldıralım bütün savaşları istisnasız kazanırız. Savaşmak için trainerin yanında bulunan Attack butonuna tıklayınız, açılan sayfada aşağıda bulunan attack now butonuna tıklayarak savaşı başlatabilirsiniz.

  • Günde 10 kere savaş yapabilirsiniz.
  • Her savaş 10 dakika sürer.
  • Enerjinin değerine göre para kazanırsınız. Örneğin 10 enerjiniz olursa 1,00 TRY kazancınız olur.
  • Her savaşta %10 enerji azalır.

marketglory

Marketglory Work

Çalışmak için üst menüde gördüğünüz Work sekmesine gelin ve Work now‘a tıklayın. Karşınıza çıkan şirketlerden en yüksek maaşı veren şirkette çalışabilirsiniz. Çalıştığımız şirkete üretim gücümüz (productivity) e göre ürün üretiriz ve şirketin verdiği para productivity değerine göre değişir. Productivity değeri experience ve knowledgenin 3’e bölümüyle hesaplanır. Örnek olarak aşağıda ki resmi inceleyebilirsiniz.marketglory rehber

Ne kadar çok çalışır ve kitap okursanız productivity değeriniz o kadar artar ve şirketten daha fazla para kazanabilirsiniz.Eğer 3 gün üst üste work yaparsanız devletten work bonusu kazanabilirsiniz.

Eğer 3 gün üst üste work yaparsanız devletten work bonusu kazanabilirsiniz.

 Bonuslar her ülkede farklıdır, bunu ülkenin başkanları seçer ve Türkiyede ki bonuslar yüksektir.

  • Work 24 saatte bir yapılabilir ve 8 dakika sürer.
  • Her work bize 0,7 experience kazandırır ve % 50 enerji harcar.
  • Enerji 1 den asağıya düşmez.
  • Eğer aktif referanslarınız varsa çalışarak maximum 3 experience kazanabilirsiniz.

1 aktif referans – 1 experience point

2 aktif referans – 1.5 experience point

3 aktif referans – 2 experience points

4 aktif referans – 2.5 experience points

5 aktif referans – 3 experience points

Referans linkimden kayıt olan arkadaşlar oyunda mesaj atsınlar ya da konunun altına oyundaki kullanıcı adını yazarlarsa kendi şirketimde daha fazla ücrete çalıştırabilirim.marketglory work

 

Marketglory Energy

Enerji Marketglory sisteminde ki en önemli özelliklerden biridir. Work ve Fight işlemlerinde enerjinin önemi büyüktür. Daha detaylı marketglory enerji anlatımı bir kaç gün içinde paylaşılacaktır. Şimdi bu işlemleri yaparken nasıl hızlı gelişeceğimiz konusuna gelelim. Sizlere açık tüyolarla hızlı gelişmeyi anlatıcam.

Enerji için Local markete giriyoruz, 1 adet süt satın alıyoruz. Quality yani niteliğe göre süt;
low quality süt 1 enerji verir, high quality süt 5 enerji verir. Herhangi birini satın alıyoruz.Süt günde sadece bir kere içilebilir. Süt otomatik içilir başka yerde aramayın.:) Sütümüzü içtik ve enerjimizi aldıktan sonra hemen fight alanına gidiyoruz. Böylelikle savaşarak daha fazla kar sağlıyoruz. Şöyle ki 1 enerjilik sütü 0,30 TRY karşılığında aldık ve enerjimiz 2 ye yükseldi. Bu sayede savaştan sonra 0,2 TRY ikincisinden de 0,18 Try kazanırız. İki fight da ödediğimiz sütün parasını fazlasıyla çıkarırız.

Enerji kullanımını work yaparken de kullanabiliriz. Üst üste 3. kez çalışacağımız da bonus alırız ve 3.kez çalışmalarımızda enerji alarak çalışırız. Bu sayede bonusumuz da fazla gelir. Özellikle 3. gün çalıştıktan sonra bonus alacağımız zamanlarda kullanırsanız fazla miktarda para kazanabilirsiniz.

Furckan arkadaşımızın gazetelerinden alıntıdır.