Bugün sizlere tüm dünyaca oynanan ve Türkiye de de oldukça duyulmaya başlayan oyun oynayarak para kazanma sitesi olan Marketglory‘den bahsedicem. Marketglory hakkında kısa bilgileri elimden geldiğince anlaşılır yazmaya çalıştım, umarım oyunu özetle anlamanız ve para kazanmaya başlamanız için bir yararım olur.

Marketglory nedir ?

Marketglory internet üzerinden oynanan web tabanlı bir gerçek yaşam oyunudur. Yaklaşık 2 Yıl 9 aydır açık olan marketglory oyun oyna para kazan sisteminde 100623 aktif kullanıcı vardır. Hesabınızda € 20 para olduğunda Paypal hesabınıza aktarım yapabilirsiniz.
marketglory rehber
Web Sitesi: http://www.marketglory.com/
Kayıt: http://www.marketglory.com/strategygame/Lethe
Marketglory’den aldığım ödemeleri görmek için Marketglory Ödeme Kanıtı >>

Marketglory oyununun içeriğine gelecek olursak;marketglory rehber

  • Ülkelerin daha fazla gelişebilmesi için yeni liderlere ihtiyaçları var. Her ayın başında yapılan seçimlere adaylığınızı koyup ülkeye Prime Minister ve ya Minister olabilirsiniz. Her ülkede 1 Prime Minister ve 7 minister vardır. Hükümeti yöneten kişiler yeni yasalar çıkarabilir, vergileri düzenleyebilir ve bonusları ayarlayabilirler.
  • Ülkenin ekonomisini düzeltmeye yardımcı olabilirsin. Fabrikalar inşa edip, restaurantlar kurabilirsiniz. Sizin için ya da ülkeniz için en yararlı şirketleri kurup işçi çalıştırabilir ve üretilen ürünleri local markette ve ya global markette satabilirsiniz. Detaylı Marketglory Şirket Kurma Rehberi >>
  • Oyunda komisyoncu olabilirsiniz. Döviz kuru piyasasında işlemlerin bir sonucu olarak, Euro ve ya Goldun artacağını ve ya düşeceğini tahmin ederek sürekli dalgalanan dünya ekonomisinde ana paranızı Euro (€) ve ya Gold’a çevirerek kazanç sağlayabilirsiniz. Euro ve ya Gold satın aldığınız da o para birimi yükselişe geçer, eğer satış yaparsanız döviz kuru aşağılara iner. Döviz kurunda ki dalgalanmaları takip ederek başarılı bir komisyoncu olabilirsiniz.
  • Bilgi güçtür, güç paradır. Kendi gazete şirketinizi açarak ülkenizde ki insanlara gazete satabilirsiniz. Gazateler her alındığında marketglory rehberkişiye 0.3 enerji verir. Uzun vadede gazete şirketinden iyi kâr yapabilirsiniz.
  • marketglory rehberHer gün şirketlerde çalışarak para kazanabilir ve experince points puanınızı arttırabilir karakterinizin gelişmesine ve güzel paralar kazanmaya başlayabilirsiniz. Work 24 saatte bir defa yapılır ve productivity puanına göre para kazanırsınız.
  • Her gün Fight yaparak para kazanabilirsiniz. Günde 10 defa fight yapabilirsiniz ve kazandığınız para enerjinize göre değişir! Enerjiniz ne kadar yüksekse o kadar fazla para kazanırsınız. Marketglory Enerji Rehberi >>

marketglory arena

  • Arena gücünüzü diğer kullanıcılara göstereceğiniz bir yerdir! Saldırı, savunma silahı ve minimum 5 enerjiye sahip olarak arenada diğer kullanıcılara saldırabilirsiniz. Arena da ki çabalarınızın boş kalacağını düşünmeyin! Arena seviyenize göre arenada günlük maximum 20 € para kazanabilirsiniz. Ayrıca her seviyede atak ve defans bonusu kazanabilirsiniz. Arenada ki en yüksek seviye God ‘ dır. Bu ünvana sahip olmak ve günde 20 € kazanmak için şimdi savaşmaya başlayın! Detaylı Marketglory Arena Rehberi >>
  • Marketglory de ekonominin en büyük anahtarından biri de referanslardır. Arkadaşlarınızı referans linkiniz den oyuna davet edebilir ve her aktif referans için günlük bonus gold kazanabilirsiniz. Referral Marketten referans alabilir ve satabilirsiniz.
Oyunun ilk başlarında Çalışarak ve Savaşarak rahatça para kazanabilirsiniz. Ayrıca kazandığınız paranın bir kısmıyla local marketten süt satın alıp enerjinizi yükselterek bir savaştan elde edeceğiniz paranın iki katını kazanabilirsiniz.