Merhaba arkadaşlar, Marketglory oyun oyna para kazan sisteminden sizlere önceki konularda bahsetmiştim. Oyunun ingilizce olması sebebiyle bir çok Türk kullanıcı oyunun oynarken zorluklar yaşıyor. İnternette Türk oyuncuların fazla olmamasından dolayıda etrafta bilgi alabileceğiniz pek bir sayfa yok. Sizlere elimden geldiğince oyunu detaylı bir şekilde anlatıp yardımcı olmaya çalışıcam. Bu bilgilerin hepsi oyunda gazete satın alınarak kazanılmıştır, kayıt olurken adminin adına olursanız kazançlarınızın bir kısmı ona gider, onun yerine benim referanslımla kayıt olun hem siz kazanın hem ben kazanayım.

Ayrıca sizlerle paylaşmış olduğum Detaylı MarketGlory War, Fight, Work, Şirket Kurma, Kur İşlemleri Rehberine Ulaşmak İçin Tıklayınız >>

Referans linkimden kayıt olan arkadaşlar marketglory ile alakalı konuların altına oyundaki isimlerini yorum olarak atarlarsa her konuda yardımcı olabilirim.

Marketglory Referans linkim:  http://www.marketglory.com/strategygame/Lethe

Marketglory Arena Nedir ?

Marketglory Arena, karşılığında günlük euro kazanabileceğiniz bir savaş biçimidir. Arenaya, yukarıda solda fight sekmesinden ulaşabilirsiniz. Marketglory Arena‘da savaşmak için genelde saat 00.00 ı beklemeniz gerekir. Saat 00.00 da arena bonusları dagıtılir ve savascıların saldırı almaları aktifleşir. Her savaşcının rütbesine gore gunluk kaç saldırı alabilecegi belirlidir. Bir savascinin gunluk saldırı miktarı dolunca ona daha saldırılamaz.  Bu yüzden saat 00.00 da saldırılar baslar ve bir sure sonra sona erer. Marketglory Arena da savas icin arena sekmesine tıkladıktan sonra cıkan listede saldırmak istediginiz kullanıcının yanındaki preview butonuna tıklarsınız ve daha sonra asagida atack butonuna tıklayarak saldırı yapmıs olursunuz. Yendiginizde karsınızdaki kisinin rutbesine gore puan alirsiniz. Yenilirseniz rutbenize gore puan kaybedersiniz.  Dikkat.! Arenada bir kisiye saldırırken dikkat etmeniz gereken, saldiracaginiz kisinin defense pointinin, sizin atack pointinizden dusuk olmasi olacaktir. Bu sayede savasi kazanabilirsiniz.

Marketglory Arenaya Yeni Baslayacak Olanlar
marketglory arena nedirArenaya yeni baslayacak olanlar savaş saatinde(00.00) listenin son sayfalarında olan düşük rütbeli kişilere saldirabilirler. Bonus alabilmeniz icin en az 5 puan elde edip Civil rutbesinden Novice 1 rutbesine terfi etmelisiniz. Arenaya girebilmek icin en az 1 atack silahı,1 defense silahı ve 5 energy niz olmalıdır. Arena icin gerekli silahları local markette weapon sekmesinde bulabilirsiniz. İlk başkarda düşük kalite 1 adet knife 1 adet de glass almaniz yeterli olacaktir. Energy ihtiyaci icin ise ilk basta 1 adet q3 sut ve 10 adet gazete alabilirsiniz. Sut ve gazeteleri saat 23.00 dan sonra alirsaniz saatlik energy dususunden etkilenmezsiniz. Bunları aldıgınızda uzerinizde 1 adet atack silahı bir adet defense silahı ve 9 energy‘niz olur ve o gunun arena bonusunu rutbenize gore saat 00.00 da almaya hak kazanırsınız. 00.00 dan sonra da arenada fight yapip puaninizi artirabilirsiniz. Asagida ayrintili olarak arena ve arena sekmeleri hakkinda bilgiler verilmistir.

Marketglory Arena – Savas 
Marketglory Arena da sivil rütbeyi aşan oyuncularla savaşabilirsiniz. Arena da savaşabilmek için en az bir atack silahı, bir defense silahi ve 5 energy ye ihtiyacınız vardır. Savaş anında yapılır(bekleme süresi yoktur) ve, arenadaki gelişiminize bağlı olarak, askeri rütbenize göre puan alırsınız. Askeri rütbenize göre her gün euro olarak arena bonusu alırsınız. Arena bonusunu alabilmeniz icin saat 00.00’da en az üzerinizde; bir atack silahı, bir defense silahi ve 5 energy olmalıdır. Her saldırıda(sizin yaptıklarınız veya size yapılan farketmez) % 10 energy kaybedersiniz. Silahlar her savaşta (arena veya referral fight farketmez) ve her saldırıda(sizin yaptıklarınız veya size yapılan farketmez) otomatik olarak harcanır. Silahlar: quality 1 – 5 fights, quality 2 – 15 fights ve quality 3 – 25 fights hakkı verir.(Silahlar hakkında bilgileri markette bulabilirsiniz)

Arena
Arena sekmesinde Last fight(Son savaslar) ve My fight(Benim savaslarim) kısımları vardır.Bunlara tıklayarak yapılan savasların durumunu gorebilirsiniz.marketglory

Arena – Savascıları(Fighters)
Bu bölümde, arenadaki savascıların listesi vardır ve savaşcıların rütbelerini, energy seviyelerini ve aldıkları saldırıların sayısını görürsünüz. Ayrıca preview butonuna tıklarsaniz savascinin fight icin silahlarini, defense puanını ve sizin atack puanınız ile birlikte saldırıp saldıramayacaginiz hakkinda bilgiler gorebilirsiniz. Aynı zamanda gelişmiş arama opsiyonunu kullanarak; ulkeye gore, rutbeye gore ve kullanıcı adına gore arama yapabilirsiniz.

Arena – Bonusları(Bonuses)
Bu bölümde arenadaki tüm rütbelerin listesi vardır. Mouse u herhangi bir rutbenin uzerinde tutarsanız, o rutbeyi edinmek icin gereken puanı, o rutbede alabileceginiz bonus miktarını, bir kullanıcının gunde kac kez saldırı alabilecegini , rutbesine gore , o rutbede bir kisiyi yenince ne kadar puan alabileceginizi ve o rutbede bir kisi tarafindan yenildiginizde kac puan kaybedeceginizi gorebilirsiniz. Arena bonusunu alabilmeniz icin saat 00.00’da en az üzerinizde; bir atack silahı, bir defense silahi ve 5 energy olmalıdır.

Arena – Top
Bu bölümde, arena aktiviteleri sonucunda aldıkları arena bonuslarına gore sıralanmıs en ust seviye arena savascilarini gö
rebilirsiniz.
Arena – Hareketleri(Transactions)
Bu bölümde, arena fonunda meydana gelen tum hareketlerin listesini görebilirsiniz.
Arena – Serveti(Assets)
Bu bölümde, her bir ülkenin arena fonuna katkısını görebilirsiniz.

Furckan arkadaşımızın gazetelerinden alıntıdır.