Dünyanın En Ucuz Akıllı Telefonu Geliyor!

Akıllı telefon sektörü gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Yeni markaların çıkmasıyla beraber akıllı telefon sektörü kaçınılmaz bir rekabetle birlikte telefon fiyatları da ucuzlamaya başlıyor.

Amerikan devi şirketlerinin en yeni ortaklarından olan ve akıllı telefon piyasasında adını yeni duyurmaya başlayan Karbonn, yeni üreteceği Titanium Wind W4 ile dünyanın en ucuz Windows Phone akıllı telefonunu üretmeye hazırlanıyor. Şu an Windos Phone işletim sistemine sahip en ucuz telefon olan Windows Lumia 530‘da olan ünvanı yakında ele geçirecek olan Titanium Wind W4’ün fiyatı $98 olacak.titanium wind w4

Karbonn Titanium Wind W4 diğer Windows tabanlı telefonlarda olduğu gibi Windows Phone 8.1 işletim sistemini kullanacak. Telefonda 15GB ücretsiz OneDrive bulut depolama alanı ve Microsoft Office önceden yüklenmiş olarak bulunacak. Telefon’da Çift-SİM desteği bulunacak.

4-inç WVGA (480×480) LCD Ekrana sahip olacak telefonda, 1.2GHz 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 200 işlemci ve 512MB RAM bulunacak.

LED Flaşlı Karbonn Titanium Wind W4 5 megapixel otofocus arka kamera ve 0.3 megapixel ön kamera bulunacak. 4 GB depolama alanıyla karşımıza çıkacak olan akıllı telefon 32 GB’a kadar microSD kart desteği sunacak.