iPhone 6, Apple marka tarihinin en önemli cihazlarından bir olabilir. Bir önceki modellere iPhone 5S ve iPhone 5C‘ye basit güncellemeler getirmesi nedeniyle, iPhone 6‘nın üzerine çöken çok fazla baskı var. Aynı zamanda Samsun Galaxy S5, LG G3, Sony Xperia Z2 ve HTC One M8 gibi telefonların piyasada oldukça yüksek rekabet içinde olması nedeniyle, Apple’ın yeni iPhone’u ile bu rekabet ortamına iyi bir giriş yapması bekleniyor.

iPhone 6 Ne Zaman Tanıtılacak ?

Son bir kaç yıldır, Apple yaklaşık olarak Eylül ve Ekim aylarında yeni iPhone cihazlarını duyurmuştu. 28 Ağustos günü, Apple tarafından basın ve medya kuruluşlarına gönderilen özel davetiyelerle birlikte, tıpkı diğer yıllarda olduğu gibi gelenek bozulmadı ve 9 Eylül‘de özel bir etkinlik düzenleneceği kesinlik kazandı.

iphone 6 event date

Cupertino, Kaliforniya’dan gönderilen davetiye’de “Daha çok söylemek isterdik.” (wish we could say more) sözlerine yer veren elektronik devi davette ipucuna yer vermedi.

Etkinlik öncesi genel beklentilere göre, Apple yeni telefonu olan iPhone 6 cihazını tanıtmanın yanında Apple’ın dijital ses asistanı Siri ile ilgili gelişmelere yer verilmesi bekleniyor. Ayrıca, kesin bir bilgi olmamasına karşın Apple giyilebilir teknolojisi olan iWatch‘ın duyurulması bekleniyor.

Bir çok piyasa gözlemcisi, Apple 4.7 ve 5.5 inç ekran boyutlarına sahip iki yeni iPhone 6 modellerinin tanıtılmasını bekliyor. 5.5 inç’lik yeni model 9 Eylül‘de gösterilir mi, yoksa daha sonra mı duyurulur bilinmez ama, bizde dahil bir çok kişi yeni iPhone modelini merakla bekliyoruz.