Apple, yeni işletim sistemi iOS 9‘u her yıl genellikle Haziran ayında düzenlediği WWDC etkinliğinde tanıtmayı planlıyor. Apple’ın yeni işletim sistemi hakkında pek bir bilgi sahibi olamasakta geçtiğimiz günlerde Apple iOS 8.1.3 güncellemesini yayınlamıştı ki, yeni işletim sisteminin tanıtılmasına yaklaşık 5 ay varken Apple iOS 9 versiyonundan da detaylar gelmeye başladı.

İlk kez bugün yayınlanan detaylara göre iOS 9 çalıştıran bir iPhone 6 üzerinde Benchmark testi yapıldı ve Basemark OS II Veritabanı sonuçları ortaya çıktı. Her ne kadar ortaya çıkan test sonuçları iOS 9 yeni sürümünü tamamen yansıtmasa da, yeni yazılım ile ilgili ilk verileri gözler önüne serdi. iphone 6 ios 9 benchmark test

iOS 9 Benchmark sonuçları, Web performansı hariç diğer performanslar iOS 8 sürümü ile karşılaştırıldığında eşit gözüküyor. Grafik performansı olarak karşılaştırıldığında da beklenenin altında gözüküyor. Tabi bu test sonuçları, iPhone kullanıcılarına güncelleme ulaşana kadar değişiklikler gösterecektir.

Apple iOS 9 sürümünün Eylül ya da Ekim ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor