Yayınlandığı tarihten beri oldukça sevilen ve popüler hale gelen dijital kart oyunu Hearthstone geçtiğimiz aylarda 6 inç’ten büyük ekrana sahip olan iPad ve Android tabletler için yayınlanmıştı. Blizzard nihayet popüler dijital kart oyunu olan Hearthstone‘u telefonlar için yayınlayarak dünya genelinde bir çok oyuncuya ulaşmak amacıyla uyguladığı planın son aşamasını da hayata geçirmiş oldu.

Oyunun daha iyi görünebilirliği açısından bazı unsurlar orantılı olarak büyütülürken bazıları da daraltıldı. Hearthstone oynamak için ideal bir dokunmatik yüzey muhtemelen tablet olacak ama Hearthstone telefon versiyonunu çıkması’da nerede olursa olsun oynanabilirlik açısından oldukça çok büyük bir harekettir.

hearthstone android, ios

Hearthstone oynamak için minimum telefon gereksinimleri ise iOS için minimum 5.1 sürümü ve ya üstü, Android‘de ise 4.0 ve üstü versiyonlarını destekliyor. Oyun telefonda yaklaşık 1.47 GB yer kaplıyor. Heartstone telefon versiyonu Blizzard hesabı ile senkronize çalıştığından dolayı tabletten  ve ya bilgisayardan oynansa bile Hearthstone üzerinde kazandığınız başarımlar telefonunuzda da geçerli oluyor.

Hearthstone şuanda App Store ve Google Play‘de indirilebilir durumda ve oyuncular artık nerede olursa olsunlar Hearthstone telefon ile oynamanın tadını çıkarabilecekler.

Hearthstone Android İndir

google play

Hearthstone iOS indir

iphone app store