Amazon günlük ve ya haftalık ücretsiz uygulama kampanyası ile android kullanıcıları uygulamayı Google Play Store’den indirmek yerine Amazon gibi kampanyaların yapıldığı sistemlere kayması üzerine, Google aynı şekilde karşılık vererek Android mağazası için getirdiği yeni güncelleme ile ilk defa “Haftanın ücretsiz uygulaması”  kampanyasını devreye soktu.

Google tarafından sunulan bu teklif mağazayı açınca hemen karşınıza çıkmıyor. Kampanya aile kategorisin’de alt taraflarda bulunuyor. Haftanın ücretsi uygulaması yazan banner’da ücretsiz uygulama hakkında ne tür bir uygulama olduğu ve ya herhangi bir detay verilmemesi kampanyanın eksiklerinden biri olarak gözüküyor. Banner’a tıkladığınız anda ise karşınıza satın alma ekranı geliyor.free app of the week

Karşınıza çıkan bu ekran uygulamanın ücretsiz olmadan önce sahip olduğu fiyat etiketini gösteriyor fakat isim ve icon hariç uygulama hakkında herhangi bir detay verilmiyor. Bu haftanın ücretsiz uygulaması ise Daniel Tiger Grr-ific Feelings. Play Store’de sayfayı aşağıya doğru kaydırarak ücretsiz uygulamayı bulabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise uygulamayı normal olarak indirmeye kalktığınız’da normal fiyatı üzerinden oyunu alabiliyorsunuz. Yani ücretsiz indirmek için o banner’i Google Play Store’de bir yerde bulmanız gerekiyor.