GoDaddy domain hizmeti alan biri zamanı geldiğinde alan adını uzatması gerekiyor. Domain süresini uzatmak (yenilemek) isteyen biri artık indirim kuponlarını kullanamıyor. GoDaddy domain süresini uzatmadığınız taktirde siteniz 42 günlük bir periyottan geçiyor. 42 gün sonunda domain yenilenmemiş, açık arttırmada satılmamış ve zararına satış olarak satılmazsa, domain tekrar alan adları listesinden satın alınabilir duruma getiriliyor. Gün gün daha detaylı bilgi için GoDaddy Domain Yenileme Süresi Dolduktan Sonra Ne Olur ? >>

GoDaddy alan adı süresi bittiğinde yenilemek için her yıl başına 35 TL gibi bir ücret istiyor. Eskiden olduğu gibi GoDaddy domain yenilemek için ne yazık ki indirim kodları da vermiyor. İlk domain satın aldığınız zamanı hatırlıyorsanız eğer godaddy indirim kuponları kullanarak 2-3 yıllık 20 TL ‘ye alınan alan adları yenileme süresi gelince bu kadar fazla ücret istemesi bir çok webmaster için can sıkıcı olabiliyor. Bu nedenle bir çok webmaster godaddy domain transfer olayına giriyor ve alan adını başka bir servise taşıyor.

GoDaddy Domain Süresi Uzatmak

1 İlk olarak GoDaddy Hesabına giriş yapıyoruz. Hesabımız açıldıktan sonra karşımıza gelen sayfa dan Alan Adları kısmına tıklıyoruz.

2 Karşınıza sahip olduğunu alan adları, geçerlilik tarihi, kayıt türü gibi sekmeler açılacak. Uzatmak istediğiniz domain adresine tik atıp, Yenile butonuna basın.

godaddy domain süresi uzatma

3 İlerledikten sonra karşınıza Siparişinizi özelleştirin sekmesi gelecektir. Bu sekmeden web sitenize GoDaddy host ve SSL Sertifikası satın alabilirsiniz. Herhangi bir ürünü istemiyorsanız Devam tuşuna basıp ilerleyin.

4 Son adımlarda ise karşınıza geçerli sipariş sepeti çıkacaktır. Aşağıda ki resimde de gördüğünüz üzere alan adının süresini ne kadar uzatırsanız uzatın fiyatta herhangi bir indirim söz konusu olmuyor. Domain yenileme süresi buradan da ayarlanabiliyor. Siparişinizin tamamlandığını düşünüyorsanız Satın alma adımına geç > e tıklayın.godaddy domain yenileme

5 Satın alma adımında karşınıza Fatura Bilgileri ve Ödeme Bilgileri çıkacaktır. Gerekli yerleri doldurduktan sonra Genel Hizmet Şartları Sözleşmesini kabul edip Sipariş Ver ‘e tıklayıp domain süresini uzatabilirsiniz.