Motiga her ne kadar mobil online oyun stüdyosu olsa da uzun bir aradan sonra ilk online Free-to-Play MOBA oyununu “Gigantic” ile duyurdu. Çeşitli yatırımcılar tarafından $20 milyon  yatırım yapılan oyun, Motiga tarafından bugün resmen ilan edildi. Ortada bu kadar büyük derece de paranın olması Gigantic‘in oldukça geniş bir oyuncu kitlesini hedeflediğini gösteriyor.

Gigantic, 5’e 5 devasa takım savaşları ve kahramanların seviye atladıkça yeni yetenekler elde etmesi gibi MOBA elementleri içerse de Dota 2, LoL gibi alışılmış MOBA oyunlarının aksine,  Smite oyununa benzer bir şekilde third-person play olarak oynanacak.  Her iki takıma mücadeleler de eşlik eden hantal bir dev olacak. Her devin kendine has saldırıları ve taktikleri bulunuyor. Rakip takımı yok etmeye çalışırken her iki takım aynı gigantic gamezaman da sahip oldukları devleri koruyup karşı takımın devlerini yok etmeye çalışacaklar.

Fiziksel tabanlı yetenekler takım arkadaşlarınızı şaşırtmak ve düşmanı korkutmak için yeni yollar icat etmenize izin verecek. Bu süpriz elementler hızlı koşma, sıçrama, engelleri yıkma ve tehlikeden güvenli sıçrama gibi özelikler olacak.

Önümüzde ki sene PC aksiyon oyunları arasında yer almayı planlayan Gigantic, Alfa testleri için kayıtları devam ediyor. http://www.gogigantic.com/signup adresine e-mail adresinizi yazarak alfa testi için sıraya girebilirsiniz.

Gigantic Offical Trailer