Facebook yaklaşık 2004 yılından beri hayatımızda yer alıyor. Sizde bir çok Facebook kullanıcısı gibi ilk zamanlarda kayıt olup önünüze gelen sayfaları beğenen kişilerdenseniz haber kaynağınız bebek,çiçek,futbol,siyasi,dostluk,tehdit vs gibi bir çok kalitesi düşük alakasız konularla taşıp sizi Facebook’tan bıktırmış olabilir. Bu tarz çöp sayfalar sizin için önemli olan bilgileri gözden kaçırmanıza bile sebep olabilir.

Bu dağınıklığın nedeni genelde bir şirketin ve ya ürünün facebook sayfasında yaptığı yarışmalardan dolayı beğenilen sayfalardır. Facebook profile girip hakkımda kısmından tek tek beğendiğiniz sayfaları bulup silebilirsiniz ama bu oldukça uzun zaman alan bir yöntem olabilir. Eğer sizde facebook sayfa beğenilerini toplu silmek isteyenlerdenseniz doğru yerdesiniz.

Facebook Beğenileri Silme

Facebook sayfa beğenilerini silmek için iki yöntem bulunuyor. Biri Facebook Cleanser diğeri ise Facebook hareketler dökümü ayarlarından beğenilen sayfaları silmek. İlk olarak Facebook Cleanser‘den bahsedeceğim. Hangisi kolayınıza gidiyorsa onu uygulayabilirsiniz.

facebook sayfa beğenilerini silme1. Facebook Cleanser ile Beğenilen Sayfaları Silme

Facebook Cleanser beğendiğiniz sayfaları hızlı bir şekilde temizlemenize yardımcı olan basit bir araçtır. Tüm yapmanız gereken Facebook Cleanser web sitesine girip Cleanse Me Now butonuna tıklayıp beğendiğiniz sayfaların gelmesini beklemek. Kısa bir süre bekledikten sonra facebook’ta bu zamana kadar beğendiğiniz tüm sayfalar yan tarafta ki gibi gözükecektir.

Facebook sayfa beğenilerini silmek için listede yer alan sayfaların yanında bulunan Like butonuna tıklamanız gerekiyor.Daha sonra silmek istediğiniz sayfa beğenilerini seçtikten sonra en üstte bulunan Look below, and unlike butonuna tıklayarak sayfa beğenilerini facebook hesabınızdan tamamen silebilirsiniz.

2. Facebook Hareketler Dökümü Beğenilen Sayfaları Silme

Facebook’a kullanıcı adı ve şifremizi yazıp giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra Facebook Profil sayfanıza girin ve Facebook kapak fotoğrafının altımda bulunan Hareketler Dökümünü Gör‘e tıklayın.  Açılan Hareketler Dökümü menüsünden Beğenmeler > Sayfalar ve İlgi Alanları sekmesine tıklayın. Açılan sayfada bu zamana kadar beğenmiş olduğunuz tüm Sayfaları görebilirsiniz. Facebook beğenileri silmek için facebookta beğenileri silme işaretine tıklayıp Beğenmekten Vazgeç‘e tıklayarak sayfa beğenilerini silebilirsiniz.