Dünyanın bir numaralı sosyal medya sitesi Facebook’ta yaptığımız tüm arama işlemleri Facebook tarafından kayıt altına alınıyor. Her ne kadar Facebook, bir sonra ki aramalarımızı daha düzenli ve kolay hale getirmek için bu özelliği kullansa da, bu durum bir çok Facebook kullanıcısının oldukça canını sıkmışa benziyor.

Eğer sizde Facebook’un hakkınızda tuttuğu bilgileri sınırlandırmak ve ya Facebook arama geçmişini düzenlemek istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Bu konumuz da sizlere facebook arama geçmişi silme konusundan bahsedeceğim.

1 Facebook’a giriş yapın ve Sağ üstteki mavi barın sağında bulunan ok işaretine tıklayın. Açılan sekmeden Hareketler Dökümü seçeneğine tıklayın.

facebook arama geçmişi

2 Hareketler Dökümü sayfası açıldıktan sonra altta ki görselde de görüldüğü gibi sayfanın solunda yer alan menüden Daha Fazla seçeneğine tıklayın.

facebook arama geçmişi silme

3 Daha Fazla seçeneğine tıkladıktan sonra seçenekler genişleyecektir.  Açılan seçeneklerden Ara seçeneğine tıklayın.

facebook arama geçmişi silme

4 Karşımıza çıkan sayfada Facebook’ta arama geçmişini görebilirsiniz. Kaldırmak istediğiniz aramayı sağ tarafında bulunan facebook arama geçmişi silme simgesine tıklayın ve Sil‘e basın. Tek tek uğraşmak yerine Facebook arama geçmişi tamamen silmek istiyorsanız sayfanın sol üst tarafında bulunan Arama Kayıtlarını Sil seçeneğine tıklayın. Açılan onaylama penceresinden tekrar Arama Kayıtlarını Sil seçeneğine tıklayın ve tüm arama geçmişini silin.