Hiç Android işletim sistemli telefon da oynadığınız oyunları bilgisayarda oynayabilir miyim diye düşündüğünüz oldu mu ?

Eğer bilgisayarda android oyunu oynamak ve ya herhangi bir android uygulamasını bilgisayarda kullanmak gibi bir isteğiniz olduysa doğru yerdesiniz.  Android Programları bilgisayarda çalıştırmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Android severler için ciddi anlamda bulunmaz bir nimet olan bu program sayesinde artık oyun oynayarak telefonun bataryasını harcamaya da gerek kalmadı. Sizler için hazırladığım rehberde bilgisayarda android kullanmak için BlueStacks gelişmiş android simülatörü nedir, nasıl kurulur, uygulama nasıl yüklenir gibi genel konularından bahsedeceğim.

BlueStacks Nedir ?

BlueStacks, 2009 yılında her türlü cihaz için mobil uygulama dünyasına yaratıcılık ve enerji katmak için kuruldu. BlueStacks, Windows XP, Vİsta, Windows 7 ve 8 işletim sistemli bilgisayarlarda Android oyunları oynamak ve uygulamaları çalıştırmak için kullanılan gelişmiş bir Android emulatörüdür.

bluestacks nedirDünya çapında yaklaşık 10 milyondan fazla insan bilgisayarlarında  Candy Crush Saga, Clash of Clans, Temple Run 2, Facebook, WhatsApp gibi popüler oyunları oynamak ve uygulamaları çalıştırmak için BlueStacks kullanıyor. Tüm dünyada oldukça popüler olan BlueStacks, kullanılabilirliği, akıcılığı ve sadeliği bakımından şuan da en etkili Android simülatörlerinden biridir.

BlueStacks her seviye bilgisayar kullanıcısı tarafından kolayca indirilebilir ve kurulum işlemi kolayca tamamlanabilir.

BlueStacks Kurulumu 

İlk olarak aşağıda bulunan linkten BlueStacks indirelim.

http://www.bluestacks.com/bstk-download-success-2.htm

İndirme tamamlandıktan sonra BlueStacks-SplitInstaller_native_b adlı dosyayı açın ve basit kurulum işlemlerini gerçekleştirin. Kurulum sırasında BlueStacks’ın bilgisayarınıza gerekli dosyaları indirmesi biraz zaman alacaktır. Bu nedenle işlem tamamlana kadar donsa bile herhangi bir işlem yapmayın, biraz bekleyerek kurulum işleminin tamamlanmasını bekleyin.

Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra aşağıda ki resimde gördüğünüz üzere BlueStacks otomatik olarak Android Tablet emulatörü şeklinde karşınıza çıkacaktır.bilgisayarda android oyun oynamak

Programı kullanmandan önce Android işletim sistemli bir cihaz kullandıysanız uygulamada pek zorlanacağınızı sanmıyorum. Bilgisayardan android oyunları oynamak ve uygulamaları çalıştırmak için tıpkı android telefonlara olduğu gibi BlueStacks’ta da Gmail hesabınız ile Google Play Store‘ye giriş yapmanız gerekmektedir. Gmail hesabınız ile Google Play Store‘ye giriş yaptıktan sonra istediğiniz uygulamayı ve ya oyunu arama butonundan aratıp bilgisayarınıza indirip rahatlıkla oynamaya başlayabilirsiniz.

Herhangi bir sorun ve sıkıntıyla karşılaşırsanız yorum yapmaktan çekinmeyin..