Şunu kabul edelim ki, aslında telefonlarımız o kadarda mükemmel değildir. Android telefonlara sahip olanların en çok karşılaştığı problemler kuşkusuz ki bataryanın su gibi akıp gitmesi, bir süre sonra telefonun yavaşlaması, şarj olmama sorunu ve internete bağlanmama gibi durumlardır.

Bu makalemizde android telefon kullanıcılarının sık rastladığı sorunlara hızlı ve basit düzeltmeler ile çözüme kavuşturacağız.

Android Pil Ömrünü Uzatma

android pil ömrüÇok sayıda kullanıcı telefonlarında ki batarya ömrü ile ilgili sorunları telefon şirketlerine bildirmişlerdir. Akıllı telefonunuzun batarya ömrünü uzatmak için en kolay yollardan biri güç tasarruf modu ve telefonun parlaklık ayarını değiştirmektir.

Ayarlar > Cihazım sekmesinden telefonun güç tasarruf modunu aktifleştirin. Parlaklık ayarı için ise, otomatik parlaklık ayarından kaçınarak, parlaklık ayarını manuel olarak yarıya ya da gözünüz için kabul edilebilir bir seviyeye getirin.

Ayrıca pil gücü tasarrufu için, cihazı kullanmadığınız zamanlarda ekranı kapalı tutun. Ekranın zaman aşımı süresini kısaltmak pil ömrünü uzatabilir. Bluetooth, Mobil veri, GPS ve Canlı duvar kağıtları android telefonunuzun pil ömrünü kısaltabilir. Bu nedenle uygulamaları kullandıktan sonra kapatarak batarya ömrünü uzatabilirsiniz.

Galaxy S5 gibi bazı telefonlarda extra pil tasarruf modu bulunabiliyor.

Android Yavaşlama Problemi

android yavaşlama problemiTelefonlar genellikle hafızası dolmaya başladığında yavaşlamaya ve donmaya başlıyor. Bu gibi kullanıcıyı rahatsız eden durumlardan kurtulmak için sıklıkla kullanmadığınız uygulamalardan ve resimlerden kurtulabilir ya da onları bulut depolama hizmetlerine ve ya microSD karta taşıyarak yavaşlama probleminden kurtulabilirsiniz. Bunun yanı sıra, kullanmadığını uygulamaları kapatmak,  ön bellekten silmek ve canlı duvar kağıt kullanımını sınırlandırmak android telefonunuzun hızlanmasına yardımcı olur.

Android Bağlantı Sorunu

Akıllı telefon kullanıcıları için en büyük problemlerden biri de bağlantı sorunlarıdır. Eğer Bluetooth, Wi-Fi ya da hücresel ağa bağlanırken sorun yaşıyorsanız, Uçak Modunu 30 saniyeliğine etkinleştirdikten sonra normal moda getirerek tekrar bağlanmayı deneyin. Bu geçiş basit bağlantı problemlerini genellikle çözer.

Android Senkronizasyon Problemi

senkronizasyon logoAndroid telefonlarda senkronizasyon problemlerini çözmek için bir çok yol bulunmaktadır. Öncelikle, Google ve ya Facebook gibi senkronize etmeye çalıştığınız hizmete giriş yaptığınızdan ve internet’e bağlı olduğunuzdan emin olun. Şifrenizi tekrar kontrol ettikten sonra senkronizasyonu bir kez daha deneyin.

Problem hala devam ediyorsa, telefonunuza eklediğiniz hesabı silin ve tekrar eklemeyi deneyin.