Task bizden telefonlara yeni gelen Angry Birds free-to-play video oyunu serisinin yeni versiyonu olan Angry Birds Go oyunuyla ilgili tweetleri değerlendirmemizi istiyor.

Task bize konuyla ilgili tweetleri ve tweeti atan kişinin profilini veriyor.

Bizden beklenen bütün linklere göz atıp Angry Birds Go ile alakalı tweetleri değerlendirmemiz.

Task’ta sadece iki tane soru soruluyor ve direk işaretleyip geçiyoruz. Bize verilen Tweete bakıyoruz veAngry Birds Go ile alakalı yazarın tavrına bakıyoruz.

1 ) What is the author’s attitude towards Angry Birds Go!clixsense task yapma

a) Positive         – Olumlu

b) Neutral         – Nötr, tarafsız

c) Negative       – Olumsuz

d) Irrelevant     – Konu Dışı,

İrrelevant* Eğer yazar Angry Birds Go ile alakalı bir yazıda spam, reklam ve ya blog yazısı reklamı, oyuna dair belirli bir tavrı ortaya koymama ve otomatik tweet atıldıysa konu dışı olarak işaretlenecek.

2 ) How is this tweet relevant to Angry Birds Go!?

a) User written post/taken photo about Angry Birds Go!   – Angry Birds GO ile alakalı yazı ve ya resim varsa bu seçilecek.

b) Not about Angry Birds Go! (Irrelevant)      – Angry Birds Go ile alakasız ise bu seçeneği işaretliyoruz.

c) Spam, advertisement, blog post or video ad – even about Angry Birds products (Irrelevant) – Angry Birds Go ile alakalı bile olsa spam, reklam blog yazısı ve ya video reklamı yine irrelevant seçeneği işaretlenicek.

d) News headline, without author’s sentiment – even about Angry Birds products (Irrelevant)  – Angry Birds Go ile alakalı bile olsa yazar tweetinde herhangi bir tavır belirtmediyse irrevelant seçeneği işaretlenicek.

e) Automatic share from an application or a web – even about Angry Birds products (Irrelevant) – Web üzerinden otomatik olarak paylaşılmış bir tweet ise yine İrrelevant olacak.

f) Not in English (Irrelevant) – İngilizce tweet değilse yine irrelevant seçeneği seçilecek.

Evet bu kadar arkadaşlar, her taskta toplam 5 tane tweet bulunuyor ve 1 dakika’dan kısa bir sürede bir task yapılabiliyor. Task başına  $ 0.03 para kazandırıyor. Bol kazançlar!