Pokemon Go, Niantic tarafından geliştirilen Android ve iOS işletim sistemli cihazlar ile oynanabilen lokasyon bazlı arttırılmış gerçeklik oyunudur. Daha tam sürümü yayımlanmadan şimdiden indirme rekorları kıran Pokemon Go lokasyon bazlı olması nedeniyle pokemon yakalamak isteyen oyun severleri sokağa çıkmaya teşvik etti.

Eğer sende benim gibi bir süre sonra sokağa çıkmaya üşendiysen sana güzel haberim var! Evden çıkmadan Pokemon Go bilgisayarda oynamak mümkün! Evet yanlış duymadın evden çıkmadan, bilgisayardan pokemon go oyna, pokemon yakala, geliştir, yumurtaları kır, gym savaşlarına katıl kısaca oturduğun yerden istediğin her şeyi kolayca yapabilirsin.

bilgisayardan pokemın go oynaBir çok insan Pokemon Go’yu Bluestacks programıyla kurmaya çalışıyor fakat bluestacks programına pokemon go yüklemek oldukça meşakkatli ve karmaşık bir yöntem. Neyse ki bundan daha kolay bir yöntem bulundu. Üstelik programda kolayca W,A,S,D yön tuşlarıyla karakteri hareket ettirebilirsin.

Nox android emulatorüyle tek bir tıkla Pokemon Go oynayabilirsin. İlk olarak Nox Pokemon Go programını indirelim.

http://en.bignox.com/pokemongo

Programı indirdikten sonra kurulum sırasında karşınıza çıkan seçenekleri kabul edin ve kurulumu tamamlayın. Kurulum tamamlandıktan sonra internet hızınıza göre Pokemon Go otomatik olarak programa kurulacak.pokemon go bilgisayardan oynaPokemon Go’da yüklendikten sonra ilk olarak hangi lokasyon’da pokemon yakalayacağımızı seçelim. Yukarıda kırmızı ok ile belirttiğim yere tıkla. Karşına aşağıda ki gibi bir ekran gelecek. Ben Eskişehir’de yaşadığım için ban yememek uğruna civarlar’dan lokasyon seçiyorum.

Lokasyon seçtikten sonra aşağıda ki fotoğrafta kırmızı daire ile belirttiğim OK seçeneğine basmayı unutma! Eğer OK tuşuna basmazsanız otomatik olarak Sydney’de Pokemon avlamaya çıkarsın.pokemon go pc oyna

Lokasyon ayarlarını’da yaptıktan sonra Pokemon Go uygulamasına giriş yapıp, oturduğun yerden Pokemonları yakalamaya başlayabilirsin.