GoDaddy domain süresi dolduktan sonra 42 günlük prosedür hesabınıza uygulanmaya başlanır. 42 Günün sonunda domain süresi yenilenmez ve ya açık arttırmada satılmazsa, domain tekrar eski haline döner ve alan adları listesinden satın alınabilir hale geri gelir. Şunu belirtmek gerekir ki 18 gün içinde domain yenilenmezse, Alan adını bir yıllık yenileme maliyeti artı $ 80,00 itfa ücreti gibi bir masrafla alınabiliyor.

Gelelim gün gün GoDaddy domain yenileme prosedürüne:

1. Gün :  GoDaddy alan adı süresini uzatmadığınız günler için 3 fatura günü belirliyor. İlk fatura birinci gün size bildiriliyor. Fatura gününde otomatik domain yenileme ve ya alan adını uzatmadığınız taktirde alan adı park ettirilir. Alan adı hiç bir ekstra ücret ödemeden tescil ettiren tarafından yenilenebilir.

godaddy domain5. Gün : İkinci faturanızı yollarlar. Alan adınız park halinde kalır ve hiç bir ekstra ücret edemeden domain süresi uzatılabilir.

12. Gün: GoDaddy üçüncü ve son olan faturanızı size bildirir. Domain ismi hala ekstra ücret ödemeden yenilenebilir.

19. Gün: Domain isminizi 19 gün içinde yenilenmemişse,  Alan adı bir yıllık yenileme maliyeti artı $ 80,00 itfa ücreti karşılığında tescil ettiren tarafından yenilenir.

26. Gün: Süresi dolmuş alan adı açık arttırmada etki alanı adına eklenir.

36. Gün: Süresi dolmuş alan adının açık arttırma süresi biter. Süresi dolmuş domain açık arttırma’da kimse tarafından satın alınmazsa, domain zararına satış sayfasına eklenir.

41. Gün: Zararına satış kapanır.

43. Gün: 42 gün sonunda domain yenilenmemiş, açık arttırmada satılmamış ve zararına satış olarak satılmazsa, domain tekrar alan adları listesinden satın alınabilir.